Adaptační kurz 6. tříd

12.09. 2024
Adaptační kurz 6. tříd
Ve dnech 4.- 6. září 2024 jsme přijeli na Zvůli, abychom tu prožili tři dny naplněné poznáváním sebe sama, svých starých i nových spolužáků a učitelů.
Byli jsme dobrá parta, která si vyzkoušela, jak přežít v přírodě, většinou bez mobilu a bez maminky, poradit si se strachem, někdy smutkem, někdy se zapeklitým úkolem. Zjistili jsme, že spoustu věcí zvládneme sami, s něčím nám pomohou kamarádi, s něčím učitelé a že se vlastně nemusíme ničeho bát.
Toulali jsme se krásnou přírodou (někteří se i zatoulali), koupali jsme se v rybníku za nezvykle horkého počasí, vyzkoušeli si jízdu na paddleboardech, poseděli u ohně a opekli špekáček často tak, že splynul s černočernou tmou, zahráli si spoustu her. Uvědomili jsme si také, jak důležití jsou pro nás ostatní, když třeba nevidíme, jaké je to spoléhat se na druhé nebo být tím, kdo vede své kamarády a nese za ně odpovědnost. Prostě jsme se učili pro život. Bylo to fajn.

Dětským okem nahlédla a následně sepsala Radka Krajíčková.

Časopis Jemňáček - letní vydání

Přečtěte si prázdninové - již 45. - vydání našeho školního časopisu Jemňáček.