Jemňáček je školním časopisem Kraje Vysočina

14.06. 2019
Jemňáček je školním časopisem Kraje Vysočina
Školní časopis Jemňáček vychází od roku 2014. Vznikl z iniciativy žáků, kteří si chtěli vyzkoušet práci redaktorů a informovat o dění ve škole. V současné době redakční radu tvoří 10 členů, žáků 7. až 9. tříd.
         Postupně se měnil obsah, formát i grafická úprava. Mezi pravidelné rubriky patří fotoseriály z exkurzí a kurzů, rozhovory, zprávy ze sportovních akcí, olympiád a soutěží, informace ze světa hudby, knih a filmu, velké oblibě se těší rubrika Jak se mění škola, perličky z našich lavic, ukázky z vlastní tvorby žáků a letos nově zařazené historické okénko.
         Soutěže Školní časopis Kraje Vysočina, která je pořádána Hodinou H v Pelhřimově, jsme se letos zúčastnili potřetí v kategorii II. stupně. Celkem bylo hodnoceno odborníky 17 přihlášených časopisů z různých částí kraje v několika kategoriích. Posuzoval se obsah, grafika, titulka a ostatní parametry časopisu. Ve své kategorii jsme zvítězili a postupujeme do celostátního kola, které se koná na podzim.
         Přejte nám hodně úspěchů v celorepublikovém klání.
                                                                                              Marcela Kovárníková

I v době částečně distanční výuky se naší redakci podařilo vydat vánoční číslo časopisu Jemňáček. Přečtěte si, čím žila naše škola v uplynulých týdnech a potěšte se články a informacemi pro vánoční pohodu. Podívejte se na vánoční výzdobu naší školy a porovnejte vánoční výzdobu Třebíče, Znojma, Moravských Budějovic a Jemnice.

Created by © 2013 -2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy