Podzim a zima ve školní družině

04.02. 2019
Podzim a zima ve školní družině

Podzim ve ŠD

Jako každým rokem i letos na podzim tvořily děti výrobky z přírodnin, papírových tácků nebo plechovek. Malovaly také podzimní stromy různou technikou. Zapouštěly do klovatiny, používaly tuš, vodové barvy a tempery. Vznikaly krásné obrázky jablíček, hrušek, ale i podzimních dráčků a panáčků. V rámci celoroční hry si děti připravily a ochutnaly různé dobroty. Například Tarator, Irský banánový dortík, Maďarskou pomazánku. Navštívily také muzeum, kde pro ně paní Jana Nápravníková přichystala ochutnávku čtyř druhů čajů JEMČA. Děti hodnotily chuť i vůni a poznávaly, o který druh čaje se jedná. Polovina dětí čaj poznala. Po ochutnávce si děti chystaly vonné pytlíčky, které naplnily levandulí, mátou nebo šalvěji. Odcházely tak s voňavým dárkem pro své nejbližší.

Mezidružinová soutěž - ,,Co na to Češi?"

V měsíci listopadu proběhla mezidružinová soutěž pod názvem - ,,Co na to Češi?". Paní vychovatelky připravily okruhy otázek pro tři kola soutěže. Z každého oddělení soutěžilo pět dětí z jednotlivých ročníků. Otázky nebyly vždy jednoduché, ale děti vše zvládly. Záleželo hodně na rychlosti - kdo dřív zmáčkl zvonek a rychle správně odpověděl, získal pro své družstvo body. Vítězové vždy obdrželi sladkou odměnu.

Vánoce ve ŠD

V prosinci děti z první a druhé třídy navštívily Mateřskou školu v Jemnici. Zavzpomínaly si na dobu, kdy do školky chodily, popovídaly si se svými malými kamarády i s paní učitelkou a vyrobily si malý dárek. Setkání se všem velice líbilo a věříme, že ho v příštím roce opět uskutečníme.

V pátek 21. 12. 2018 přišel i do ŠD Ježíšek. Děti dostaly spoustu nových her a hraček.

Fotografie k článku najdete ZDE