Superliga basketbalu 2015-2016

18.10. 2015
Superliga basketbalu 2015-2016

Naše basketbalistky se zapojily do 15. ročníku soutěže ,,Superliga  košíkové dívek”. V této soutěži jsme nejúspěšnější školou. Celkem jsme soutěž vyhráli 6 x, druhá místa 5 x, 3 místo 3x.

15. ročník jsme zahájili se dvěma družstvy. První turnaj se hrál 17.10.

v Moravských Budějovicích na Základní škole Masarykově. Došlo ke změně hracího systému, kdy družstva hrála 2 zápasy proti sobě, Jemnice A proti ZŠ Masarykova A, a družstva B proti sobě. Mimo soutěž hrála družstva A proti B.První zápas hrál tým ,,Jemnice B” proti ,,Masarykově B”. Naše holky si vedly skvěle. Vyhrávaly, ale ke konci zápasu se jim moc nedařilo. Bojovaly z plných sil. Ale při ukončení zápasu došlo k bodovému vyrovnání, a proto se nakonec 2x prodlužovalo,což se našim moc nelíbilo, protože už nemohly. Naštěstí do toho daly vše a vyhrály. Druhý zápas hrála ,,Jemnice A” proti ,,Masarykově A”. Nám se zprvu moc nevedlo. Vlastně skoro vůbec. Nepadaly nám koše, ztrácely jsme míče. Naštěstí jsme se pak trochu vzpamatovaly, a vyhráli. Druhý zápas se holkám z ,,B” se moc nedařil, došlo také k úrazu jedné naší dobré hráčky. Pak se celý průběh hry otočil ve prospěch ,,Masarykova B” a naše holky prohrály. Ale i tak předvedly super výkon. Naopak nám, starším holkám, padal jeden koš vedle druhého a hrály jsme celkově lépe než v předešlém zápase. Vyhrály jsme a všechny holky si vítězství užily. Doufám, že se nám bude dařit i nadále v této soutěži, protože soutěž pokračuje dál. Držte nám pěsti.

Sára Šestáková 9.B