Výskyt vší ve škole

25.09. 2019

Ohlášení zůstává anonymní a slouží jen pedagogům k mapování výskytu.

Při zjištění nebo důvodném podezření z infekčního onemocnění u žáka ve škole budou neprodleně informováni jeho zákonní zástupci a žák bude do jejich příchodu oddělen od ostatních žáků (při zajištění všech podmínek ochrany zdraví a bezpečnosti), aby nedošlo k šíření infekce.

Žák se nesmí vrátit zpět do kolektivu, dokud nejsou vlasy čisté a úplně zbavené hnid. Často se stává, že rodiče pouze umyjí dětem hlavu přípravkem, ale nezbaví vlasy hnid. Přípravky, které jsou na trhu, nezaručí odstranění všech hnid, proto je nutné ruční vyčesávání vlasů, jinak se vši neustále šíří. V případě žáků, které rodiče posílají opakovaně do kolektivu neodvšivené, bude o této skutečnosti informován příslušný orgán sociální péče.

Podrobné informace k problematice najdete na našich stránkách v sekci Ke stažení a na stránkách MŠMT (klikatelné odkazy).

Přečtěte si aktuální, již dvacáté deváté vydání našeho školního časopisu.