Ohlédnutí za školním rokem

30.06. 2017
Ohlédnutí za školním rokemVážení přátelé,
v pátek 30. června se za žáky naposledy v tomto školním roce zavřely dveře jemnické základní školy. Začaly dlouho očekávané prázdniny. Dovolte nám při této příležitosti malé ohlédnutí za uplynulým školním rokem. Jsme rádi, že i tentokrát byl velmi úspěšný.
Naši žáci obsazovali přední místa v okresních kolech vědomostních olympiád, dařilo se i mladým sportovcům - atletům, basketbalistům či volejbalistům. Celý rok probíhala soutěž O nejsportovnější třídu. Školní časopis Jemňáček byl ohodnocen jako 4. nejlepší v kraji. V aktivní práci pokračoval školní parlament, který mimo jiné úspěšně spolupracoval s Mateřskou školou v Jemnici. Uspořádali jsme 8 exkurzí na významná místa naší historie. Na Zvůli jsme zorganizovali adaptační kurz pro 6. třídy a školu v přírodě pro sedmáky a osmáky. Žáci 9. ročníku v červnu absolvovali oblíbený cyklo-vodácký kurz a i letos se uskutečnily 2 lyžařské kurzy. Proběhlo mnoho výchovných besed zaměřených na dopravní výchovu, prevenci patologických jevů, historii, zeměpis či literaturu. Především díky rodičům našich dětí se podařilo obhájit 1. místo v soutěži ve sběru papíru v regionu jižní Čechy a Vysočina. Podařilo se nám oslovit 3 nové sponzory – Interiéry Soukup, Pekařství Moravské Budějovice a Správa majetku města Jemnice, díky nimž jsme mohli žákům více přispívat na výše zmíněné akce. O všem důležitém dění Vás pravidelně informujeme na našich webových stránkách a facebookovém profilu.
Děkujeme městu Jemnice, všem rodičům, přátelům a sponzorům naší školy za spolupráci a podporu v celém školním roce. Žákům přejeme letní prázdniny plné pohody a hezkých zážitků