Talent Vysočiny a Cena hejtmana Vysočiny

25.06. 2020
Talent Vysočiny a Cena hejtmana Vysočiny

Každoročně Kraj Vysočina oceňuje žáky a studenty, kteří dosahují mimořádných výsledků ve svých oborech (humanitním, přírodovědném, technickém, uměleckém a sportovním), věnují se různým mimoškolním aktivitám a zároveň svůj talent a nadání cíleně rozvíjí.

Ze všech přihlášených bylo letos odbornou porotou nominováno pouze 5 nejlepších v každém oboru. Za přírodovědný obor byl jedním z nich i Tomáš Feldbabel, který byl pozván na slavnostní ceremoniál do Žďáru nad Sázavou za přítomnosti vzácných hostů, mezi nimiž byla např. radní Kraje Vysočina Jana Fialová, náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Franěk a další. Celý večer byl proložen krásným kulturním programem a po jeho zakončení následoval raut pro všechny oceněné a hosty.

Tomáš obdržel finanční odměnu a další věcné dary za svou celoroční práci a následující úspěchy:

Průběžné 2. místo v celostátním matematickém korespondenčním semináři MFF UK PIKOMAT, za které byl také vybrán na matematické soustředění
2. místo v okresním kole Matematické olympiády – postup do krajského kola (to bylo bohužel zrušeno)
16. místo v kraji v matematické soutěží Pangea (únor 2020)
Účast v mnoha dalších matematických soutěžích:
- Logická olympiáda (60. místo v kraji – 97. kvantil)
- mezinárodní matematicko-fyzikální týmová soutěž Náboj Junior
- matematický Klokan
- přírodovědný Klokan
- soutěž v piškvorkách
Je to také zapálený skaut, v rámci osobního rozvoje poráží pravidelně ostatní členy, vzdělává se jak ve znalostech o přírodě, ochraně přírody, zdravovědě, tak i v dalších všeobecných skautských dovednostech. Se svým týmem vyhráli 1. místo v okrese, 1. místo v kraji a 10. místo v celostátním kole největší skautské soutěže – Svojsíkově závodě.
Fotografie ze slavnostního předávání cen najdete ve fotogalerii.