Výsledky matematických soutěží

23.04. 2018

Naše škola se v posledních týdnech zapojila do několika matematických soutěží:

Matematický klokan

Do této mezinárodně koordinované soutěže se zapojuje přes 6 miliónů dětí z více než 60 zemí světa. Pro žáky ZŠ (2. – 9. ročník) je rozdělená do 4 kategorií. Na naší škole se jí zúčastnilo 116 žáků na prvním stupni a 14 žáků na druhém stupni. Nejlepší řešitelé jsou v přiložené tabulce. Největšího úspěchu dosáhl Adam Krupil (9. A), který se umístil na 5. místě v okrese Třebíč.

Pangea

Pangea si dává za úkol propojit a porovnat znalosti žáků a studentů v různých zemích celého světa. Sídlo společnosti je v sousedním Německu účastní se jí více než 490 000 soutěžících. Na naší škole se přihlásilo 9 žáků z 5. ročníků, 1 žák ze 6., 7. a 9. ročníku a 2 žáci z 8. ročníku. Zde jsou medailové pozice s výbornými výsledky i v rámci Kraje Vysočina.

Pythagoriáda

Soutěžili žáci 6. – 8. tříd, kteří řešili 15 úloh na prostorovou představivost a logické uvažování. Úspěšným řešitelem s 11 body se stal Jakub Václavek (7. B), který postoupí do okresního kola.

Matematická olympiáda – okresní kolo

MO je oborová olympiáda pro žáky základních a středních škol, v níž mají za úkol vyřešit v několikahodinovém limitu několik příkladů zaměřených na schopnost logického úsudku. Výsledkem často není číslo, ale důkaz, ve kterém se žádá podrobné zdůvodnění myšlenkového postupu.

Po absolvování školního kola postoupili do okresního kola 3 žáci, úspěšnými řešiteli jsou:

Tomáš Feldbabel (7. ročník) – 4. místo

Veronika Nečadová (8. ročník) – 5. místo