Den otevřených dveří - pondělí 24. února 2014

14.02. 2014

Dopolední program: od 8:00 do 13:30 můžete projít školu, nahlédnout do odborných učeben a navštívit ve výuce dle vlastního výběru některou ze tříd. Každý návštěvník bude mít k dispozici průvodce.

Odpolední program: od 14:30 do 17:00 můžete navštívit školu, v doprovodu průvodce si ji prohlédnout a v případě Vašeho zájmu se i zapojit do jednoduchých aktivit, které budou pro děti i dospělé připraveny. Na závěr Vaší cesty Vás čeká malé občerstvení a prohlídka putovní výstavy „Zmařené osudy…“.

Pro koho je Den otevřených dveří určen?

Pro rodiče, pro bývalé žáky, pro budoucí žáky a jejich rodiče, pro babičky, dědečky a pro všechny, které život naší školy zajímá, a také pro ty, kdo by si chtěli vyzkoušet, zda si ještě něco z dob školních let pamatují.

Přijďte navštívit putovní výstavu „Zmařené osudy…“

Příběh jednoho kufříku a jednoho zmařeného dívčího života.

Výstava mapuje životní osudy malé Haničky Brady. Té, která stejně jako nespočet židovských dětí nepoznala dětský úsměv, neužila si mámina pohlazení, nepoznala radosti, které dovede život přinést. Na úplném začátku byl obyčejný kufřík, který zůstal v koncentračním táboře a byl zaslán do Tokijského centra pro zkoumání holocaustu. Jméno Hana Brady tehdy znalo pouze několik málo pamětníků. A právě díky zmíněným pamětníkům dnes můžeme kufřík pootevřít a z temné minulosti vytáhnout pár vzpomínek. Vzpomínek na dívku, jíž sudičky nadělily spoustu bolesti, ale která se i tak dokázala smát. Na dívku, která byla ve třinácti letech zavražděna nacisty v nechvalně známém osvětimském koncentračním táboře.

Na Vaši účast se těší žáci a zaměstnanci ZŠ v Jemnici