Jméno:
Heslo:

Parlamentáři v Jihlavě

14.06. 2015
Parlamentáři v Jihlavě

Ve středu 10. 6. 2015 se Školní parlament Základní školy v Jemnici vydal na 2. setkání žákovských parlamentů v kongresovém sále na Krajském uřádu v Jihlavě. Za parlament a Základní školu v Jemnici nás prezentovaly Sára Lindušková (8.A),Anna Leitkepová (8.A), Monika Fukalová (8.B),Sára Šestáková (8.B), ,Natálie Křivanová (6.A ), Tereza Sedláčková (7. A), Denisa Abrhámová (7.A ), Dominik Šroufek (4.B ) a koordinátorka Mgr. Jana Petráková.
Po příjezdu do Jihlavy jsme se vydali do kongresového sálu, kde už čekalo asi 120 žáků ze 20 škol s paními učitelkami a pány učiteli. Zasedli jsme na volná místa a pan Ivo Mikulášek, ředitel pořádající školy ZŠ v Dobroníně pronesl krátký proslov. Následovalo rozdělení se do skupin s jinými školami, abychom vypracovali projekt o činnosti jednotlivých parlamentů. My jsme spolupracovali s Dobronínem, Větrným Jeníkovem, a Velkým Beranovem.
Ve skupině jsme se vůbec neznali, tak jsme si zahráli hru, kdy jsme si házeli s míčkem a zároveň říkali naše jména, abychom se alespoň trochu poznali. Našim hlavním úkolem bylo zapisovat na velký list papíru naše nejpovedenější akce a pár informací o parlamentu.
Po dokončení projektu, jsme se šli občerstvit chlebíčky, koláčky, kávou, čajem, a dali jsme si to, na co měl každý chuť. Potom jsme opět zasedli na svá místa, každá skupina přednesla svůj projekt a ostatní jsme se inspirovali pro další práci.
Tato konference nám přinesla mnoho nápadů a navíc jsme poznali nové parlameňtáky.

Jak hodnotí akci jednotliví parlamentáři ?

Monika Fukalová (8.B)- Po porovnání s jinými parlamenty, si myslím, že máme Parlament na velice dobré úrovni, akorát je potřeba se více zviditelnit. Setkání mi přineslo mnoho inspirace, ale také jsem potkala nové lidi, za což jsem ráda. Pokud bude další setkání, velice ráda znovu pojedu a budu se těšit. Hlavně musíme poděkovat škole, že nám toto umožnila a naší koordinátorce :)

Sára Šestáková (8.B)- Tato ,,akce” se mi velmi líbila, ale trochu mě i zkalamala, protože jsem čekala vyšší úroveň ostatních škol. Připadalo mi, že jsme vymysleli nejvíce soutěží. Tato schůzka mi přinesla hodně nových nápadů na různé akce, které bych chtěla spolu s ostatními parlamentáři příští rok určitě podobně, ale originálně zorganizovat. Myslím, že se snažíme vymýšlet nové soutěže, které nás zrovna v daný moment napadnou a dát jim takový název, který zaujme děti i učitele. Nakonec, stejně jako holky chci poděkovat p.uč. Petrákové a naší škole, za poznání ostatních žákovských parlamentů v kraji Vysočina.

Denisa Abrhámová (7.A )-Podle mě jsme za tento rok udělali nejvíce práce z regionu podle toho, co jsem slyšela. Nedá se to asi ani srovnat, protože parlamentáři z jiných škol podle mě soutěže nedělali, jen se jich účastnili. Dělali je učitelé, ale parlamentáři řekli, že je to vymysleli oni. Velké dík patří Japetce, že nás tam vzala. :)

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zpět na hlavní výpis

AKTUALITY

Facebook ZŠ v Jemnici

obrázek
Nejaktuálnější informace naleznete na našem facebookovém profilu.

Oznámení o konání zápisu do 1. ročníku

obrázek
V sekci Pro předškoláky najdete nyní informace o průběhu Zápisu k základnímu vzdělávání pro školní rok 2020-2021

Časopis Jemňáček

obrázek
I v době karantény se redakci Jemňáčku podařilo dokončit zimní vydání našeho školního časopisu. Přečíst si ho můžete jako vždy na našem webu.

Videa ZŠ v Jemnici

obrázek
Aktuální videa Základní školy v Jemnici

Základní škola v Jemnici, p.o., nám. Svobody 88, 675 31 Jemnice
Tel: 568450264, e-mail: hirt.z@zsjemnice.cz

Školní družina
Facebook
Kontakty Jemnice
Jídelna ZŠ Jemnice
Home Základní škola Jemnice
Město Jemnice
HOME ZŠ JEMNICE

Created by © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy