logotyp

Současnost

Základní škola v Jemnici se nachází v centru města, které leží v jihozápadním koutu kraje Vysočina, 12 km od státní hranice s Rakouskem, na rozmezí okresů Třebíč, Jindřichův Hradec a Znojmo. Město se 4 000 obyvateli stojí od 17. prosince 1999 v čele Jemnického mikroregionu, který sdružuje 30 obcí. Některé z nich tvoří spádovost naší školy. V současnosti navštěvují jemnickou školu žáci z těchto obcí: Bačkovice, Dešná, Dobrá Voda, Chotěbudice, Kdousov, Kostníky, Jiratice, Lhotice, Lomy, Lovčovice, Menhartice, Mladoňovice, Pálovice, Police, Slavíkovice, Louka, Panenská, Rancířov, Chvalkovice, Ostojkovice, Třebětice, Písečné, Hluboká a Horní Slatina.

Objekt školy tvoří 3 budovy: stará budova, 1. a 2. přístavba s vývařovnou a školní jídelnou s kapacitou 600 strávníků. Základní škola v Jemnici vzdělává v 1. až 9. ročníku kolem 450 žáků. Výuka probíhá ve 2 až 3 paralelních třídách. Školní budova disponuje 27 učebnami, 4 družinami, 2 tělocvičnami, sportovním areálem s běžeckou dráhou a sektory pro skok daleký a vrh koulí, cvičnou kuchyní, kovo a dřevodílnou, učebnou logopedie. Moderní půjčovna lyžařského vybavení slouží nejen našim žákům, ale nabízíme služby také pro veřejnost. Součástí školy je také školní zahrada v severní části města.

Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi nebo dataprojektory. 2 učebny informatiky, každá s kapacitou 30 míst, slouží k výuce informatiky, programování a psaní na klávesnici, ale i k výuce ostatních předmětů. K dispozici je také mobilní učebna informatiky. Všichni žáci mají od školního roku 2022/23 vlastní uzamykatelnou šatní skříňku. V době přestávek mohou žáci prvního stupně využít malou horolezeckou stěnu ve vestibulu 2. přístavby. Žákům dojíždějícím do školy na kolech je umožněno kola uzamykat do stojanů na nádvoří školy.

AKTUALITY

Facebook ZŠ v Jemnici

obrázek
Nejaktuálnější informace naleznete na našem facebookovém profilu.

Časopis Jemňáček - letní vydání

obrázek
Přečtěte si prázdninové - již 45. - vydání našeho školního časopisu Jemňáček.

Videa ZŠ v Jemnici

obrázek
Aktuální videa Základní školy v Jemnici
Základní škola v Jemnici, p.o., nám. Svobody 88, 675 31 Jemnice
Tel: 731 180 822, e-mail: hirt.z@zsjemnice.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.

Školní družina
Facebook
Kontakty Jemnice
Jídelna ZŠ Jemnice
Home Základní škola Jemnice
Město Jemnice
HOME ZŠ JEMNICE
  • image 230
  • image 229
  • image 228
  • image 227
  • image 226
  • image 127

Created by © 2013 -2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy